Program 2022

Værs’god… her er programmet for Midland Festival 2022. Her kan du se hvilke bands/artister, der spiller på hvilken scene og hvornår de gør det.

Programmet er med forbehold for ændringer.

Klik her for at downloade programmet i en print-venlig version

Stor Scene

Køb Billet her

Torsdag d. 16. juni

Kl. 17:00 – 18:15
Twang Factor

Twang Factor

Kl. 19:15 – 20:30
Silverado (DK)

Mikkel Ørligur & Silverado

Kl. 21:15 – 22:45
Axel O feat. Sarah Hobbs (ICE / US)

Axel O m. Band

Kl. 23:30 – 00:45
Hillbilly Approved (DK)

Hillbilly Approved

Fredag d. 17. juni

Kl. 12:00 – 13:15
Arly Karlsen (NO)

The Young River

Kl. 14:00 – 15:15
Hoodoo Trail (DK)

Hoodoo Trail

Kl. 16:15 – 17:45
Daniel Borge (NO)

Daniel Borge

Kl. 18:30 – 20:00
Kinsey Rose (US)

Kinsey Rose

Kl. 21:00 – 22:30
The Consolation (DK)

The Consolation

Kl. 23:15 – 00:45
Hilljacks (NO)

hilljacks

Lørdag d. 18. juni

11:30 – 12:30
Railwaymen (DK)

RailWayMen

Kl. 12:00 – 14:15
Kajsa Vala (DK)

Kl. 15:15 – 16:30
Ramblin’ Boots (NL)

Ramblin' Boots

Kl. 17:30 – 18:45
Sentiment Falls (SE)

Sentiment Falls

Kl. 19:30 – 20:45
Alex Nyborg Madsen & A Circle Of Friends (DK)

Kl. 21:30 – 22:45
Music Road Pilots feat. Sarah Jory (NL/UK)

Music Road Pilots

Kl. 23:30 – 00:45
Memphis Boulevard (DK)

Memphis Boulevard

Madsens Hjørne

Køb Billet her

Torsdag d. 16. juni

Kl. 18:15 – 19:00
Heed Jacobsen(DK)

Heed

Fredag d. 17. juni

Kl. 15:00 – 15:45
Kirsten Louise (DK)

Kirsten Louise

Kl. 20:00 – 20:45
Mikkel Ørligur (DK)

Mikkel Ørligur

Lørdag d. 18. juni

Kl. 14:15 – 15:00
Twins Of June (DK)

Twins Of June

Kl. 16:30 – 17:15
Vingard

Vingard

Kl. 20:45 – 21:15
Ray Weaver  (US)

Ray Weaver

Kl. 22:45 – 23:15
Ray Weaver  (US)

Ray Weaver

Scene 3

Køb Billet her

Torsdag d. 16. juni

Kl. 18:00 – 19:15
Jesper JH Hansen (DK)

Jesper JH Hansen

Kl. 20.00 – 21:15
Kasper Buch m. Band (DK)

Southern Sound

Fredag d. 17. juni

Kl. 12:00 – 13:00
Invisible Silence (DK)

Invisible Silence

Kl. 13:45 – 14:45
Cross-Country(DK)

Cross-Country

Kl. 15:00 – 16:00
Anders Gantriis (DK)

Anders Gantriis

Kl. 16:45 – 17:45
Ray Weaver (US)

Ray Weaver

Kl. 18:30 – 19:45
All Jacked Up (DK)

All Jacked Up

Lørdag d. 18. juni

Kl. 11:30 – 12:30
Jesper JH Hansen (DK)

Invisible Silence

Kl. 13:15 – 14:15
Martin Frehr Sundahl (DK)

Martin Frehr Sundahl

Kl. 15:00 – 16:00
Temps  (DK)

Kl. 16:45 – 17:45
The Golden Embers  (DK)

Kl. 18:30 – 19:30
The Hidden Link  (DK)

The Hidden Link